YÖN BİLGİ SİSTEMLERİ

İş Ortaklarımız

IBM

Yön Bilgi Sistemleri 1991 senesinden bu yana IBM Çözüm Ortaklığını devam ettirmektedir. IBM Çözüm ortaklığı kapsamında IBM Power series sunucu sistemleri, IBM PC Sunucu sistemleri, DB2 veritabanı ve ilgili yazılımlarda çözümler üretmekteyiz.

MICROSOFT

Yazılım sektöründe geliştirme ve entegrasyon için ortak platform haline gelen Microsoft ortamında yazılım geliştirme hizmetleri sunmaktayız.

BİMSER ÇÖZÜM

Bimser Çözüm tarafından geliştirmiş olan eBA İş akışı ve Doküman Yönetim Sistemi üzerinde Kurumsal iş süreçlerinin geliştirilmesi konusunda sertifikalı Yetkinlik Merkezi olarak Proje Yönetimi, Analiz-tasarım, geliştirme ve Bakım-Destek hizmetlerini vermekteyiz.

ARTESIS

ARTESİS, 1999 yılından bu yana elektrik motorları için “Arıza Erken Uyarı Sistemleri ve Kestirimci Bakım Teknolojileri” geliştiren bir Türk firmasıdır. Artesis MCM teknolojisi ile elektrik motoru tarafından sürülen ekipman ve Alternatör / Jeneratör arızalarını sadece akım ve gerilim ölçerek aylar önceden tespit etmek ve buna göre bakım planlaması yapmak mümkündür.

MCM, Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanan Control Engineering dergisi tarafından dünyanın en iyi 40 ürünü arasında seçilmiştir, TÜBİTAK-TUSIAD-TTGV Teknoloji Büyük Ödülü’nü kazanmıştır ve son derece karmaşık olan kestirimci bakım faaliyetlerini kolaylaştırması sebebi ile 2007 yılında İngiltere’nin prestijli kurumlarından The Institution of Engineering (IET) tarafından “Technology Innovation” ödülüne layık görülmüştür.

Artesis MCM Arıza Erken Uyarı Sistemi; kestirimci bakım amacıyla, tesislerin dört bir yanındaki motor ve ekipmanların durumunu sürekli izleyerek, endüstriyel büyük veri elde ediyor. Büyük veriyi sofistike yazılımıyla analiz eden sistem; kullanıcılara analiz edilmesi gereken bir veri yığını yerine, gerçek zamanlı ve bakım aksiyonuna yönelik arıza bilgileri iletiyor. Böylece bakım ekibi arızalara, durum ciddileşmeden erkenden müdahale edilebiliyor. Operasyonal verimliliğe ve üretime büyük katkı sağlanıyor.

Daha geniş bilgi için http://www.artesis.com.tr/SliderDetay.aspx?ID=7